Barkodlu Satış Programı Sayesinde Raporları Kullanın

Barkodlu Satış Programı Sayesinde Raporları Kullanın

22 Haziran 2021 0 Yazar: adisyontakip

İşletmelerde toptan veya perakende satış gerçekleştirilirken, bugün modern ve daha az hatalı bir alışveriş sistemi sağladığı için barkodlu satış programı avantajından yararlanılmaktadır. GoPOS tarafından geliştirilen bu yazılım tıpkı kafeteryalarda sunulan cafe restaurant programı yazılımları tarzında tam içerikli ve nitelikli bir kullanım sağlamaktadır. Çünkü yazılım içeriğinde, bir barkod sistemi için gereken tüm özellikleri bulundurmaktadır.

GoPOS tarafından sunulan barkodlu satış programı içeriğinde bulundurduğu satış kaydı, stok takibi ve cari hesap takibi gibi avantajlar ile en küçüğünden en büyüğüne tüm işletmeler için avantaj sağlamaktadır. Marketler ve perakende işletmelerde şube yönetimi, ürün yönetimi ve personel takibi yapma avantajı sağlarken, dışarıdan mağazaya erişim imkanı da sunmaktadır. Bulut teknolojisi ile kullanılan bu yazılımlarda güvenli bir şekilde veri saklama, mobil uygulama üzerinden kullanım, hazır barkodlu ürün havuzu oluşturma ve her an güncelleme alma gibi avantajlar yer almaktadır. Ayrıca yazılımların en büyük avantajlarından birisi de detaylı raporlama özelliğinin bulunmasıdır.

Barkodlu Satış Programı Rapor Özellikleri Nelerdir?

GoPOS barkodlu satış programı yazılımlarının kullanılması ile birlikte elde edilen raporlama avantajları, satış ve stok sayfaları kadar önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Çünkü bu detaylı raporlar işletme içerisindeki satış takibi ve ürün takibi açısından önemli bir noktada yer almaktadır. Örneğin, ister nakit alışveriş ister Restoran pos sistemi ile yapılmış alışverişler ile birlikte gün sonunda elde edilen bir rapor, tüm günlük alışverişin kontrolünü sağlama avantajı sunmaktadır. Bu tarz bir rapor içerisinde; günlük toplam satış rakamları, elde edilen gelir, günlük gider ve elde edilen kar değerlerinin net bir şekilde görünmesini sağlar.

İşletme içerisinde işletme yöneticisi veya personeller barkodlu satış programı sayesinde gün içerisinde sorunsuz bir işleyiş sağladıklarında, gün sonunda da gerçekten faydalı bir rapor elde edilebilir. Aslında bu durum ürünün işletmeye girişinden itibaren barkod sistemi ile kaydedilmesi, satışların mutlaka barkod ile yapılması ve takip edilmesi sayesinde sağlanacaktır. Bu sisteme uygun bir şekilde hareket edildiğinde, rapor sayfalarında elde edilen hesaplamalar hatasız bir şekilde işletmenin kar veya zarar durumlarını müthiş kapsamda ortaya koyar.

Barkodlu Satış Programı Satış Raporu Avantajları

Esnaf işletmeleri, perakende satış işletmeleri ve marketler gibi tüm işletmelerde barkodlu satış programı kullanıldığında, tek bir ürün kaleminden tüm ürün kalemlerine kadar olmak üzere raporlar satış takibi için önemli bir yere sahiptir. Örnek olarak bir yerel markette makarna ürünlerinin satışı sürekli bir şekilde barkod sistemi ile takip edilebilir. Bu durumda aslında stok yönetimi ile bağlantılı bir işlem yapıldığı için raf ve stok adedinin takibi ile makarna siparişi verilmesi, ürün temin edilmesi ve ürünün tekrar raflara ulaşması sistematik bir şekilde sağlanabilir. 

Özellikle gündelik olarak yoğun bir alışveriş temposuna sahip olan işletmelerde barkodlu satış programı bu tempo içerisindeki hataları daha düşük bir hale getirir. Bu tarz işletmeler gün içerisinde onlarca farklı ürün kalemi ile alışveriş gerçekleştirildiği için ürün satış fiyatlarının tek bir defa güncellenmesi sistemde yeni fiyat ile satış yapılmasını sağlar. Ürün stokları kontrollü bir şekilde sürdürülerek, satışta sıkıntısız bir yöntem elde edilebilir. Raporlar, bu değişimlerin ve elde edilen bu temponun kontrolünü isterseniz gün içerisinde isterseniz gün sonunda hatta periyodik dönemlerde kolaylıkla sağlayacaktır.