Bar Açarken Neye Dikat Etmeliyiz?

Bar Açarken Neye Dikat Etmeliyiz? Bar açmak ciddi riskleri olan bir girişimdir. Ancak bir girişimde risk ne kadar yüksek olursa kazançta o kadar yüksek olur. Bar açmanın bu kadar riskli olması sebebiyle açılmadan önce üzerinde titizlik ile düşünülmesi ve ayrıntılı planların yapılması gereken bir iş koludur.
Barlar yoğun rekabetin olduğu bir iş koludur. Bu sebeple ciddi bir rekabete hazırlıklı olunmalıdır.
Uzun süren ve gece çalışmaları gerektiren barların özellikle ilk yıllarında sahiplerinin orada bulunması gerekmektedir. Bu sebeple bu çalışma saatlerinde çalışabilecek özelliklerde olunmalıdır.

Eğer barınızı açmayı düşündüğünüz bölgede alkol satış oranları düşük ise o zaman menünüze yiyecek bir şeyler de ekleyerek satış hacminizi arttırabilirsiniz
Bar açarken sermaye eksikliğinizin olmaması gerekmektedir. Barların bir çoğu sermaye eksikliği yüzünden kısa sürede batmaktadır.
Ayrıca barınızı açmadan önce rakiplerinizi iyi analiz etmelisiniz. Barların genellikle bir birlerine yakın olması sebebiyle barlar arasında ciddi rekabetler söz konusudur ve bu sebeple açılan her 4 bardan 1 tanesi ilk yılları içerinde kapanmaktadır.
Barınızı açmadan önce barınızda kullanacağınız ekipmanları tamamlamalısınız. Özellikle kullanacağınız adisyon sistemi barınızı işletirken size profesyonellik ve karlılık sağlayacaktır.
Yukarıda yer alan alanlara dikkat etmek çok riskli olan işe atılmadan önce avantaj kazanmanızı sağlayacaktır.

Restoran Cafe, Bar Programı Nasıl Olmalı

Restoranlar dışarıdan bakıldıklarında basit işletmeler gibi görünseler de aslında operasyon süreçleri oldukça kompleks ve hata yapmaya müsaittirler. Bu sebeple günümüzde restoranların çoğu operasyonlarını kolaylıkla ve hatasız yürütebilmek için teknolojiden yararlanmaktadırlar. Bu sebeple Restoran yazılımı nasıl olmalı konusunda ciddi araştırmalar yapılarak en doğru yazılıma ulaşmak her restoranın istediği bir şey olmuştur

Restoran kullanılan programların büyük avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlarının başlıcası hizmet hızının arttırılmasıdır. Kolay kullanım ara yüzlerine sahip olan bu programlar sayesinde garsonların hatasız bir şekilde sipariş alma oranları artacaktır. Mutfaklarla koordineli olarak çalışan bu sistemler mutfaklarda olabilecek hataları da en aza indirerek siparişin hazırlanma hızını arttıracaktır.

Restoranlarda kullanılan programların diğer bir avantajı ise yöneticilerin raporlamaları daha etkin olarak yapabilirler. Menüde bulunan yemeklerin hangisinin en çok tercih edildiği ya da hangisinin kar oranının fazla olduğu gibi verileri kullanarak işletmenin karlılığını arttırırlar.

Diğer bir yandan bu sistemler sayesinde restoranların stok durumları ve fatura bilgileri gibi detaylar içermesi de yöneticilerin doğru kararlar alabilmelerine yardımcı olacaktır.

Doğru restoran programının seçilmesi işletmelerin karlarını ve müşteri memnuniyetlerini arttırmalarına yardımcı olurken yanlış yapılan bir program seçimi ise bunun tam aksi yönünde etki edecektir. 

Restoranın küçük ya da büyük olması restoran cafe otomasyon sisteminin kullanılmasını engellememektedir. Ancak kullanılacak program seçilirken azami dikkat gösterilmelidir.

Restoran programı nasıl olmalı sorusunun cevabı size işletmeniz için seçmeniz gereken program hakkında bilgi verecektir.

1 thoughts on “Bar Açarken Neye Dikat Etmeliyiz?”

  1. Geri bildirim: Restoran İşletmeciliğinin Püf Noktaları - Adisyon Takip Programi Cafe adisyon Sistemi

Yorum bırakın