En İyi Android Mobil ve Tablet Adisyon Uygulaması

İşletmecilikte takip edilmesi gereken onlarca farklı kalem yer almaktadır. Restoran ya da cafe işleten kişiler işletmeye gelen malzemelerden kullanıma, yapılan satışlardan gelen siparişlere kadar birçok farklı durum hakkında düşünmeli ve hesaplarını yapmalıdır. Eski dönemde işletme sahiplerinin çok kalın ajandaları olur ve sürekli olarak bunların üzerine not alınırdı. Gerekli yöneticilik ancak bu şekilde mümkün olurdu. Ancak günümüzde bunun yerini teknoloji sayesinde hayatımıza giren uygulamalar aldı.

İşletmelerin tamamına yakını restoran Sipariş ile işleyişine devam etmektedir. Bu yazılımlar işletmecilerin tutmaları gereken tüm notları tek başına tutar ve sonrasında işletmecilere sunabilir. Bunun yanı sıra adisyon sistemleri sayesinde siparişlerin alınması aşamasında da çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İşletme içerisinde çalışanların birbirlerine seslenerek siparişleri iletmesi yerine sanal ortamda siparişler geçilir ve hemen hazırlanmaya başlanır. Aynı şekilde siparişlerin hazırlanması sonrasında kişiler kendi siparişlerini almaya gideceğini de programlar üzerinden görebilir.

Akıllı Pos Yazılımları

Restoranların kullandıkları yazılımlar tamamen işletmelerin işlemlerini daha kısa süre içerisinde tamamlaması üzerine kurulmaktadır. Siparişlerin oturulan masalara özel bir şekilde girilmesi, hesapların çıkarılması ve sonrasında ödeme işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Bu sayede işletmelerin hesap makinelerini kullanmalarına dahi gerek kalmamaktadır. Oluşturulan restoran sipariş gerekli hesaplamaları kendi başına gerçekleştirebilmektedir. Çalışan personeller için istenildiği kadar kullanıcı oluşturulmasına izin verilir. Bu sayede herkes kendi kullanıcı ismiyle girer ve işlemleri gerçekleştirir. Program giren her kullanıcıya farklı bir yetki seviyesi verebilmektedir. Böylece işletmeler çalışanların yapabilecekleri işlemleri de sınırlandırabilmektedir.

Yazılımların tamamı kullanımı çok kolay olacak şekilde tasarlanmaktadır. İnsanlar, birkaç kullanım sonrasında çok hızlı bir biçimde siparişleri girebilir ya da hesap alma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu cihazların müşteri tarafından görülebilecek olan ekranları da yer almaktadır. Eğer müşteriler hesap ödemek için kasalara gelirse bu durumda siparişlerini rahatlıkla bu ekranlar üzerinden görebilmektedir. Kendi tüketimlerini görerek bu aşamada bir hata olup olmadığını kontrol edebilirler. Özellikle hesaplarını ayrı ayrı ödeyecek olan gruplarda bu ekranlar çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

İptal ve İade İşlemlerinde Kolaylık

Her ne kadar özel cihazlar ile sistem ilerliyor olsa da belirli durumlarda hatalar ortaya çıkabilmektedir. Sipariş olarak girilen ürünlerin sonradan değiştirilmesi ancak programdan silinememesi ya da farklı bir sebepten ötürü siparişlerin alıcıya ulaşmaması sonrasında belirli iptal işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu iade ya da iptal işlemleri hesapların alınacağı kısa zamanda yapılmalıdır.

En iyi uygulamalar bu iptal işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde tamamlayan uygulamalar olur. Eğer restoran programı bu işlemi uzatırsa hesap ödeme işleminin tamamlanması bekleyen müşteriler tarafından hoş karşılanmayacaktır. İptal işlemlerini tek tıkla yapan uygulamalar gün içerisinde yapılan tüm iptal işlemlerini de saatleriyle birlikte not almaktadır. Böylece gün sonunda bunların incelenmesi mümkün olur.

Yorum bırakın